O FESTIVALU

Pop Messe je progresivní festival soudobé populární hudby a technologií, který respektuje udržitelný rozvoj a spojuje lidi v unikátní destinaci uprostřed Evropy. Do Brna přiváží neotřelou dramaturgii plnou aktuálních jmen globální i domácí scény. Prostor ale dostávají i legendy alternativy, které u nás často nikdy předtím nehrály.

MÍSTO KONÁNÍ

NEJSTARŠÍ CYKLISTICKÁ dráha svého druhu na světě.

 

Historie Velodromu sahá až do roku 1889, kdy byla na dnešním místě zřízena hliněná cyklistická dráha. Za dobu svého fungování byl Velodrom dějištěm několika sportovních a kulturních svátků, namátkou: mistrovství světa v dráhové cyklistice (1969, 1981), nebo koncert The Cure (1998).

ÖFF MÅSSE

Brnopas

Ve spolupráci s TIC Brno jsme pro vás připravili speciální „must-have“ ÖFF MÅSSE – Brnopas kartu, a to hned ve dvou provedeních šitých na míru. Užít si letní Brno na 100 procent už nemůže být jednoduší.

Verze: BASIC

Cena: 450 Kč

  • Doprava po městě zdarma – jízdenka platí od čtvrtečních 12:00 do nedělních 12:00 v tramvajích, trolejbusech a autobusech v zónách 100 + 101
  • Vstupy zdarma na dopolední koupání na nedaleké Koupaliště Riviéra (tzn. do 14:00 každý den konání festivalu)
  • Prohlídka vily Stiassni s 50% slevou na vstup
  • Architektonická komentovaná prohlídka BVV zdarma

Verze: MORE_FUN

Cena: 690 Kč

  • Doprava po městě zdarma – jízdenka platí od čtvrtečních 12:00 do nedělních 12:00 v tramvajích, trolejbusech a autobusech v zónách 100 + 101
  • Vstupy zdarma na dopolední koupání na nedaleké Koupaliště Riviéra (tzn. do 14:00 každý den konání festivalu)
  • Prohlídka vily Stiassni s 50% slevou na vstup
  • Architektonická komentovaná prohlídka BVV zdarma
  • Vstup zdarma do vodojemů na Žlutém kopci
  • Celodenní vstup do VIDA centra jen za 50 Kč

HISTORIE FESTIVALU

Laťka je nastavená vysoko, ale ročník 2024 je připraven ji překonat. Nově se Pop Messe přesune víc na jih, do areálu velodromu na Brněnském výstavišti, progresivní, neotřelá dramaturgie ale samozřejmě zůstává. V lineupu už přibývají jména. Pop Messe 2024 bude nabitější, větší, delší a oválnější…

Pro třetí edici už Pop Messe muselo opustit fotbalový stadion, který přestal být pro návštěvníky bezpečný, a venkovní program se přesunul do prostor před Boby Centrum. V nabitém lineupu se na konci července v Brně objevili třeba Hudson Mohawke, Max Cooper nebo Young Fathers a pořadatelé znovu dokázali, že kletba městských festivalů v největším moravském městě je konečně zlomena.

Druhý ročník rozšířil pole působnosti i o sousední devadesátkový chrám bezuzdnosti Boby Centrum. V retrofuturistických prostorách zahrály zahraniční hvězdy jako The Bug, Skepta, Ride nebo Son Lux. Program ale nabídl i české legendy Ivu Bitovou a Dunaj nebo WWW. Ročník 2022 sklidil nadšené ohlasy návštěvníků, k nimž se přidala i média. „Pop Messe je na skvělé cestě dostat se do špičky tuzemských městských festivalů,“ napsal tehdy Full Moon Zine. V únoru následujícího roku obdržel festival hudební cenu Vinyla v kategorii Počin roku.

Výroční zpráva 2022

Následující léto se konečně mohl uskutečnit první plnohodnotný ročník usazený do atraktivního prostoru chátrajícího, ale kultovního fotbalového stadionu Za Lužánkami. Druhé pódium se otevřelo v centru Brna na Moravském náměstí. Předposlední červencový víkend se na PopMesse představili třeba Modeselektor, Tommy Cash, Aïsha Devi nebo Dorian Concept.

Výroční zpráva 2021

Hned úvodní ročník plánovaný na léto 2020 se ale musel vyrovnat s nesmlouvavou realitou protipandemických opatření a festival nahradil dvoudenní online event Pop Messe Live. Zahrály na něm české kapely jako Post-hudba nebo Bert & Friends.

Výroční zpráva 2020