O FESTIVALU

Pop Messe je progresivní festival soudobé populární hudby a technologií, který respektuje udržitelný rozvoj a spojuje lidi v unikátní destinaci uprostřed Evropy. Do Brna přiváží neotřelou dramaturgii plnou aktuálních jmen globální i domácí scény. Prostor ale dostávají i legendy alternativy, které u nás často nikdy předtím nehrály.

MÍSTO KONÁNÍ

NEJSTARŠÍ CYKLISTICKÁ dráha svého druhu na světě.

 

Historie Velodromu sahá až do roku 1889, kdy byla na dnešním místě zřízena hliněná cyklistická dráha. Za dobu svého fungování byl Velodrom dějištěm několika sportovních a kulturních svátků, namátkou: mistrovství světa v dráhové cyklistice (1969, 1981), nebo koncert The Cure (1998).

PRAKTICKÉ INFO

TBA

TBA

Bližší info již brzy

Doporučujeme spolupracovat s pořadateli a před vstupem na festival se ujistit, že do areálu nevnášíte potenciálně nebezpečné předměty (ostré předměty, hořlaviny, alkohol, drogy, zbraně, selfie tyč, deštník (doporučujeme si vzít pláštěnku), vlastní občerstvení – tj. jídlo a nealkoholické pití. Výjimku tvoří jídlo pro malé děti a specifické diety pro lidi trpící diabetem, celiakií,…).

 

Před vstupem do areálu proběhne vždy tzv. security check, kdy ochranka zkontroluje obsah vašeho batohu, tašky či kabelky.

 

Telefonní čísla pro tísňová volání:

  • 112 – Jednotné evropské číslo tísňového volání
  • 158 – Policie
  • 156 – Městská policie
  • 150 – Hasiči
  • 155 – Záchranná služba

Bez bariér Držitelé průkazu ZTP/P mají 50% slevu na vstupenku + doprovod 1 osoby zdarma

Děti Děti do věku 15 let mají vstup zdarma. Za děti a mladistvé do 18 let věku odpovídají jejich zákonní zástupci.

Zvířata Do areálu není vstup se zvířaty povolen. Výjimku tvoří asistenční psi s potřebnými doklady.

Bankomat Na Pop Messe bankomat bohužel nenajdete.

GDPR Vstupem na festival souhlasíte s použitím fotografických a audiovizuálních záznamů k dalším účelům festivalu.

Foto/Video Je zakázáno používat blesk a další techniku, která by rušila či omezovala ostatní návštěvníky festivalu.

HISTORIE FESTIVALU

Laťka je nastavená vysoko, ale ročník 2024 je připraven ji překonat. Nově se Pop Messe přesune víc na jih, do areálu velodromu na Brněnském výstavišti, progresivní, neotřelá dramaturgie ale samozřejmě zůstává. V lineupu už přibývají jména. Pop Messe 2024 bude nabitější, větší, delší a oválnější…

Pro třetí edici už Pop Messe muselo opustit fotbalový stadion, který přestal být pro návštěvníky bezpečný, a venkovní program se přesunul do prostor před Boby Centrum. V nabitém lineupu se na konci července v Brně objevili třeba Hudson Mohawke, Max Cooper nebo Young Fathers a pořadatelé znovu dokázali, že kletba městských festivalů v největším moravském městě je konečně zlomena.

Druhý ročník rozšířil pole působnosti i o sousední devadesátkový chrám bezuzdnosti Boby Centrum. V retrofuturistických prostorách zahrály zahraniční hvězdy jako The Bug, Skepta, Ride nebo Son Lux. Program ale nabídl i české legendy Ivu Bitovou a Dunaj nebo WWW. Ročník 2022 sklidil nadšené ohlasy návštěvníků, k nimž se přidala i média. „Pop Messe je na skvělé cestě dostat se do špičky tuzemských městských festivalů,“ napsal tehdy Full Moon Zine. V únoru následujícího roku obdržel festival hudební cenu Vinyla v kategorii Počin roku.

Následující léto se konečně mohl uskutečnit první plnohodnotný ročník usazený do atraktivního prostoru chátrajícího, ale kultovního fotbalového stadionu Za Lužánkami. Druhé pódium se otevřelo v centru Brna na Moravském náměstí. Předposlední červencový víkend se na PopMesse představili třeba Modeselektor, Tommy Cash, Aïsha Devi nebo Dorian Concept.

Hned úvodní ročník plánovaný na léto 2020 se ale musel vyrovnat s nesmlouvavou realitou protipandemických opatření a festival nahradil dvoudenní online event Pop Messe Live. Zahrály na něm české kapely jako Post-hudba nebo Bert & Friends.